Novi Philipsov Blu-ray player

11:43, 25 Februar, 2010

Opremljen je i tehnologijom Qdeo 2 video processing.

  • Facebook
  • Google
  • Live
  • StumbleUpon
  • TwitThis

Svi Philipsovi Blu-ray uređaji proizvedeni ove godine pa tako i najnoviji model omogućavaju ne samo reprodukciju DVD-a, već i poboljšanje kvalitete takve slike. Nova serija Blu-ray uređaja podržava i novi popularan format DivX Plus HD, a može reproducirati i ostale sadržaje niske rezolucije, pa čak i videosadržaje preuzete direktno s interneta. Jedan od Philipsovih najnaprednijih modela dolazi pod oznakom BDP9500. Između ostalih karakteristika, opremljen je i tehnologijom Qdeo 2 video processing (skup algoritama koji dodatno poboljšava finoću detalja, dubinu i boju) koja omogućuje najveću kvalitetu slike nezavisno o izvoru sadržaja.

Uređaj omogućava HD sliku i prilikom prikaza DivX videozapisa, fotografija ili videosadržaja preuzetih s interneta koji su snimljeni u niskoj rezoluciji. Ova tehnologija uklanja sve potencijalne smetnje, uključujući one nastale kompresijom sadržaja te omogućava izmjenu formata slike uz zadržavanje ispravnog omjera.

Zahvaljujući procesuiranju Qdeo 2, najprije se poboljšavaju kontrast i boja, nakon čega se slika detaljno poboljšava pomoću funkcije NDE (Natural Depth Expansion), što osigurava vrhunsku kvalitetu slike.

Philipsov Blu-ray player BDP9500 dostupan je po cijeni od 3199 kuna. Ovog mjeseca Philips je obilježio osam godina od pojave Blu-ray tehnologije na tržištu. Naime, prvi Blu-ray, u čijem je razvoju sudjelovao i Philips, predstavljen je u februaru 2002. godine.

(TIP/Tportal.hr)

  • Facebook
  • Google
  • Live
  • StumbleUpon
  • TwitThis

Prijavite se i napišite vaš komentar na vijest.



Ostavi komentar

Da bi se prijavili za pisanje poruka trebate se prethodno jednokratno registrovati.